Jste v tísni? Jde do tuhého? Potřebujete rady pro přežití? Popište své trápení zde! Jinak tu budeme kreslit černé scénáře, vymýšlet problémy a způsoby řešení a vůbec všelijak chytračit.

Vzduchový filtr od motorky jako plynová maska

Příspěvekod Tugar747 » stř 10. dub 2013 14:07:49

Teoretickej dotaz.
Řekněme že po VP by člověk vylezl ven a byl by to Jaderný VP. maskou by se vlastně měly filtrovat jenom pevné čístice. Dá se očekávat že originál filtry by byly k nesehnání takze co to udělat jako když se čistí vzduchovej filtr u motorky. Molitanový filtr vyprat v nějaký mýdlový vodě a pak namočit do oleje a vyždímat. mělo by to na sebe lepit částice ale filtrovat. Napadá někoho v čem by byla slabina?
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: plynová maska

Příspěvekod Artifex » stř 10. dub 2013 16:41:28

V tom, že když to namočíš, vyplave ti zelená vodička a od té doby filtr nefunguje...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: plynová maska

Příspěvekod benny.cz » stř 10. dub 2013 22:25:20

Tugar747 píše:Teoretickej dotaz.
Řekněme že po VP by člověk vylezl ven a byl by to Jaderný VP. maskou by se vlastně měly filtrovat jenom pevné čístice. Dá se očekávat že originál filtry by byly k nesehnání takze co to udělat jako když se čistí vzduchovej filtr u motorky. Molitanový filtr vyprat v nějaký mýdlový vodě a pak namočit do oleje a vyždímat. mělo by to na sebe lepit částice ale filtrovat. Napadá někoho v čem by byla slabina?

Slabina je už v tom, že srovnáváš speciálně impregnovaný mikrovlákenný filtrační papír se vzduchovým filtrem u motorek. To už raději ten mokrej hadr na hubu (a nebo na čelo...)
benny.cz
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. bře 2013 21:29:22

Re: plynová maska

Příspěvekod Artifex » stř 10. dub 2013 22:37:12

Boduješ! :D

Jinak jsem to asi pochopil špatně, jak to teď po sobě čtu, myslel jsem, že chceš prát použité filtry...
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Vzduchový filtr od motorky jako plynová maska

Příspěvekod Tugar747 » čtv 11. dub 2013 0:26:19

Pochopils to správně ale dost nepřesně jsem se vyjádřil. MYslel jsem to takhle.
Po VP když ti dojdou filtry tak další v podstatě neseženeš, leda by se někde našel velkosklad, jinak bych si tipnul že si kazdý bude hlídat svoje a vzít si je půjde tak maximálně "From my cold dead hands."
V tuhle chvíli se nebavíme o microvláknech nanomembránách nebo z čeho se to vlastně dělá, takže přichází na žadu improvizace. Konkrétní typ filtru co jsem měl na mysli je molitanový filtr jako se pouřívá v Suzuki DR/XF. Standartní postup tohohle filtru je že i když se koupí nový, tak se namočí v motorovém oleji a pak se vyždíme aby na sebe čístečky prostě nalepil, ale přitom byl prodyšný, což mi přijde jako docela šikovný nápad. Otázka je že pokud máte po ruce tak maximálně toaleťák, kus hadru a molitan z matrace respektive jiné nouzové nalezeniště, jeslti by filtr z tohoto fungoval. S tím že by se tenhle provizorní filtr narval to pixly od toho původního. Stačilo mi se s ním babrat jenom jednou a byl jsem od oleje až po lokty :D Představa že bych si to měl plácnout na obličej by mě teda vůbec nelákala.
Lepší .357 za pasem než 158 na drátě.
Tugar747
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 02. dub 2013 13:23:57
Bydliště: Praha

Re: Vzduchový filtr od motorky jako plynová maska

Příspěvekod martel » pát 07. čer 2013 20:16:20

No, nepřipadá mi to jako dobrý nápad.

1) Z filtru se bude uvolňovat smrad z oleje :-(
2) pokud jsou v původním obalu díly z pryže, tak je olej z filtru rozežere. A pokud se olej dostane na pryž masky, tak rozežere i tu.
martel
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 03. čer 2013 12:38:01

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Možnosti

Zpět na Rady pro přežití