I ve stanu řešíte "co na sebe"? Pak jste tu správně! Bundy, mikiny, kalhoty, boty, ponožky, šátky a také všelijaké Super-Hyper-Mega-Bomba-Texy!

WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod libertoSVK » sob 17. lis 2012 0:06:51

Práve som rozmýšlal nad tým ako by ste asi zareagovali pokial by ste sa stretli pri putovaní alebo pokial by sa objavil pri osade survivalista v uniforme, vzore Waffen-SS alebo Wehrmachtu....Ja by som si podával okamžite ruky :D
libertoSVK
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 17. srp 2011 20:07:28

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod Artifex » sob 17. lis 2012 0:56:19

Ve mně by někdo v uniformě SS nebo wehrmachtu nevzbudil důvěru ani teď v klidné době, co člověk ví, odkud se vyhrabal...
Obrázek
Takže, být to v zimě, instaluju MG42 na sněžný skůtr!
Obrázek
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod libertoSVK » sob 17. lis 2012 1:05:04

:D Samozrejme myslím 100% živých ludí :D
libertoSVK
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 17. srp 2011 20:07:28

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod Artifex » sob 17. lis 2012 1:32:38

Pak bych řekl, že je to provokatér, nácek idiot nebo sháněl oblečení a vykradl kostymérnu, pak by záleželo na visačkách.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod Artyom » sob 17. lis 2012 2:01:31

veterána Waffen SS či Wermachtu bych rád poznal to co dokazaly se uz asi nikomu nepodari. nosit tuto uniformu mohou jenom ty co meli pribuzny v nemecke armade. po pradedovi ci dedeckovi. vyjimkou maskarni atd. jinak by to bylo pohrdani hodne s naprostou absenci respektu vudci padlim vojakum kteri verili tomu ze dělají správnou věc.

edit.
Již jako málý jsem vydržel celé hodiny poslouchat pradědu když vyprávěl o válce takže mám k veteránům velký RESPEKT.
Artyom
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20. čer 2012 10:46:59

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod libertoSVK » sob 17. lis 2012 2:36:03

Pradedo bol dôstojník SS jediné čo po ňom ostalo je pár ríškych mariek...babka hovorila ako nosil stále jeden prsteň s lebkou...stále myslím na to že to mohol byť Totenkopfring...ale babka si pradeda vraj pamätá len okrajovo...bol zabitý v 45tom partizánmi...babka mala vtedy 8 rokov (áno dnes je z nej stále čiperná babča :D )...keď "bojovníci za slobodu" zabili pradeda pri jeho tele sa nenašlo nič ani obrúčka a už určite vôbec nie totenkopfring...Nie som Neo-Nacista ani nič podobné ale keď niekto povie na Hlinkovu Gardu (a to ešte povedia źe Hlinka bol zlý..hlavne že ešte zomrel predtým ako sa vôbec československo rozpadlo a my sme mali vlastný štát) keď niekto povie na Hlinkovu Gardu že zbíjala chudobné obyvatelstvo tak potom " komunistický bojovníci za slobodu " boli čo? Jediné čo nám dali je to že nás na 40 rokov dostali do riti...to by som ozaj radšej žil pod Národným socializmom.
libertoSVK
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 17. srp 2011 20:07:28

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod Tulák2 » sob 17. lis 2012 9:40:39

Zdravím, nedalo mi to a musím k této diskuzi také něco dodat. Už několik let se věniji airsoftu, kde se zaměřujeme na WW2 a i já nosím maskovací uniformu wss a stejně jako drtivá většina ostatních nejsem nacista a nemám problém na sebe stejně dobře navléknout us battledress, nebo ruskou gymnasťorku.... Prostě je to historie a i tak k tomu přistupujeme.
Většina věcí se dá nakoupit ve specializovaných obchodech a na burzách (ne vykrádat kostymérny)

Dovolím si přidat jeden odkaz :
http://www.druhavalka.cz/jak_k_nam.php
Tulák2
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. lis 2012 9:21:38

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod george » sob 17. lis 2012 12:10:06

No proti pobehovaniu v uniformach nemam nic /vsak som istym sposobom tiez reenactor :-). Pri uprimnom zaujme to pomaha ludom pochopit minulost. A ako je zname kto nepochopi minulost asi si ju zopakuje. Preto si treba davat pozor na akukolvek ideologiu -izmus, ktore stali za historickymi skutocnostami. Preto pozor, aby sme nekriticky neprebrali aj chyby a spatne zavery akychkolvek rezimov z minulosti / ci sucasnosti.
slobodni lide vlastni zbrane, otroci nikoli
george
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 10. zář 2012 20:55:14

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod Tulák2 » sob 17. lis 2012 12:41:32

Ještě dodám, že dubový převlečník wss je nejlepší maskování do lesa co znám (oboustraný- jaro, podzim) lze doplnit o potah na přilbu, taky oboustraný.
Tulák2
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. lis 2012 9:21:38

Re: WW2 Wehrmacht a Waffen-SS

Příspěvekod stepan-hawk » ned 18. lis 2012 10:03:35

Já myslím, že na samotné látce by mi nezáleželo,a le pokud by dotyčný mělna tom všechny příslušné odznaky a nebo i vyznamenání, tak bych byl ještě více opatrnější při navázání kontaktu než normálně. Takže asi i počáteční pokec jen na dálku a z krytu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.
stepan-hawk
 
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 08. lis 2012 20:29:01
Bydliště: královská část prahy

Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Oblečení a obuv

cron