Vše, co dělá randál a zabíjí živé tvorečky. Palné zbraně, kuše, luky, bolaso, tomahavky a jiné hračky.

Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Tommy-K » ned 29. led 2012 21:35:12

No právě kvůli takovým horkým chvilkám, bych rád byl také způsobilým k držení a nošení zbraně. Zvlášť pokud tu bude čím dál nebezpečněji. Naštěstí se mi nikdy nestalo,že by mi šlo vyloženě o život,ale pár horkých chvilek,kdy jsem litoval že nemám u sebe ani slzák už sem zažil,a vždycky proti víc lidem,se sami asi bojí někoho obtěžovat. Zvlášť okolí nádraží se svými nonstop bary na to bylo naprosto dokonalé, večer přes hodinu zády ke zdi pěkně v hale která je pod kamerami a těšit se až přistavý vlak. Dneska se přepravuju autem takže se s tímhle už setkám naštěstí málokdy, ale asi to přitahuju,když sem měl poruchu na autě a jel domů vlakem hned sem narazil na ožralýho agresivního slováka,který to že si nechci cvaknout jeho vína bral jako to že nesnášim slováky,tak sem si tam s ním hezky hlasitě popovídal,a co myslíš ve vagonu dežurnyj dělal že nic nevidí a ostatní taky, kdyby na mě vytáhl mesr tak to asi všem bylo ukradený...
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod marish » úte 31. led 2012 15:47:50

Jestli "to přitahuješ", kvalitní slzák, přinejmenším na psy, teleskop, a klidně i ten nůž, už bys měl dávno nosit.
Pokud jde o střelnou, určitě doporučuji udělat ZP, chodit na střelnici atd., nošení dle vlastní úvahy. Ono to ve střední Evropě zatím stále vypadá, že použiješ-li střelnou k NO, může to následně dopadnout jakkoli.

Jinak za mne, nechci vidět nic zlého dějícího se mým blízkým.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Artifex » úte 31. led 2012 17:13:34

marish píše:Ono to ve střední Evropě zatím stále vypadá, že použiješ-li střelnou k NO, může to následně dopadnout jakkoli.


Kupodivu, judikáty z poslední doby jsou pro obránce dobré, kromě jednoho zatroleného případu co se táhne už mnohá léta a zdá se že už nikdo neví jak to tehdy doopravdy bylo tak ostatní případy za posledních pár let byly vyřešeny do roku a půl a všechny pozitivně pro obránce (některé bohužel až na krajské úrovni po odvolání ale při sledování finálních verdiktů je výsledek pozitivní)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Kůča » úte 31. led 2012 20:55:45

Ahoj, Artifexi, mám dotaz: můžeš použít střelou zbraň i když nejde o tebe? Třeba tohle, půjdeš po ulici a nějaká osoba tam bude bodat nožem do ženy můžeš zasáhnou zbraní nebo se, tě to netýká protože útok není veden na tebe? Děkuji
"Za slávu za vlast, za ženský a za chlast"
Kůča
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 22. led 2012 22:12:25
Bydliště: Most

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Tommy-K » úte 31. led 2012 22:11:00

marish píše:Jestli "to přitahuješ"

Koupil jsem tenkrát na psy, tuším německý,nebo kde se tento nesmí prodávat s určením na lidi, pak šla ségra do Jihlavy na školu a hned šel jí, bo tam to bylo jak na divokém východě:-) Teď si chci opět vybrat nový pro sebe, něco účinného. S teleskopem zkušenost nemám, trochu bych se bál že s ním ublížím moc,při mé velikosti a síle,nebo o něj přijdu a pak s ním dostanu já, ale to chce nějaký trénink,pak by to možná šlo.Nůž dnes nosím už jen kapesní, naivně jsem si říkal, kterej blázen by na mě tahal kudlu zrovna tady v menším městě a bum, je to pár týdnů co mi dva ožralí moldavani,nebo co to bylo, pořezali kamaráda, naštěstí to zpravilo pár stehů na předloktí(už z místa poranění je vidět že se jen beze zbraně bránil),mohlo být hůř. O ZP přemýšlím čím dál více, přítelka je zatím proti, měla kluka co dělal u celníků,ZP měl a kvér nosil skoro pořád, tak z toho má docela strach. Ale spíš mě mrzí že tu nemám nějakého zkušeného známého, který by mi s tím pomohl, bylo by s kým zajet na střelnici a tak. Takže s tím uvidíme, rozhodně bych ho rád vlastnil,zatím prostudovávám Střelectví.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Vladius » úte 31. led 2012 22:25:45

Tommy-K, odkud jsi? Já a můj kolega budeme za pár měsíců dělat ZP v Praze, nebo třeba Artifex je z Brna a pomáhá lidem se připravit na zkoušky. Možností je vždy dost :)
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Vladius
Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 884
Registrován: stř 02. zář 2009 12:18:12

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Tommy-K » úte 31. led 2012 23:06:26

Já střední čechy, Kutnohorsko. Možnosti určitě jsou:-) zkusím to teď trochu prostudovat, samozřejmě také našetřit nějaké peníze, jak bohužel často píšu, všechno teď musím dělat postupně, zaměstnavatel se nás pokouší zbavit přebytečných peněz za příplatky apod. takže méně ušetřím:-( Rád bych pak také navštívil nějakou střelnici,nechal si vysvětlit manipulaci a zkusil si to, na to by se právě hodil nějaký ten zkušenější známý. Je možné že když se poptám tak zjistím,že někoho takového vhodného znám. Samozřejmě znám pár lidí se ZP,ale nejsou to vhodní kandidáti.
Nevíte někdo jak je to teď s těma úřadama, já někde četl,že zrušily ty pobočky a třeba odsud bych musel až do Příbrami tj. přes 100Km. Nedovedu si představit jak tam jedu několikrát než vše vyřídím, zvlášť s mým volným časem :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Artifex » stř 01. úno 2012 9:18:55

Kůča píše:Ahoj, Artifexi, mám dotaz: můžeš použít střelou zbraň i když nejde o tebe? Třeba tohle, půjdeš po ulici a nějaká osoba tam bude bodat nožem do ženy můžeš zasáhnou zbraní nebo se, tě to netýká protože útok není veden na tebe? Děkuji


Formálně můžeš, dle verdiktů většinou nemůžeš a když chceš dělat kavalíra, není nic jednoduššího než přetáhnout útok na sebe a pak se bráníš a je vše Ok

Tommy-K píše:Já střední čechy, Kutnohorsko. Možnosti určitě jsou:-) zkusím to teď trochu prostudovat, samozřejmě také našetřit nějaké peníze, jak bohužel často píšu, všechno teď musím dělat postupně, zaměstnavatel se nás pokouší zbavit přebytečných peněz za příplatky apod. takže méně ušetřím:-( Rád bych pak také navštívil nějakou střelnici,nechal si vysvětlit manipulaci a zkusil si to, na to by se právě hodil nějaký ten zkušenější známý. Je možné že když se poptám tak zjistím,že někoho takového vhodného znám. Samozřejmě znám pár lidí se ZP,ale nejsou to vhodní kandidáti.
Nevíte někdo jak je to teď s těma úřadama, já někde četl,že zrušily ty pobočky a třeba odsud bych musel až do Příbrami tj. přes 100Km. Nedovedu si představit jak tam jedu několikrát než vše vyřídím, zvlášť s mým volným časem :-)

Musíš to řešit na okresním/oblastním ředitelství PČR místa trvalého bydliště, také jsem si to kdysi absolvoval.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Tommy-K » stř 01. úno 2012 12:36:44

Já se v tomhle ještě moc neorientuji,ale četl jsem asi rok starý článek kde píšou :
Od 1. prosince došlo u odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál k částečné centralizaci. V rámci celé republiky byla nově u těchto odborů vytvořena dvě oddělení této služby, a to oddělení dohledu a dozoru a oddělení správního řízení.
Ve Středočeském kraji vlivem této změny došlo k zániku některých kontaktních míst s veřejností. Z původních jedenácti oddělení služeb pro zbraně a bezpečnostní materiál jich zůstalo jen šest.
"Všichni držitelé zbrojních průkazů a veškerá agenda, která se jich týká, spadá od prosince pod územní odbor příbramské policie. Do Příbrami jsme přestěhovali celou naši kartotéku,“ informovala za berounskou policii Zlata Kubáňová.
Kontaktní místo pro držitele zbrojních průkazů zaniklo například v Mladé Boleslavi, Rakovníku, Nymburku i Kutné Hoře.
Já spadám pod Kutnou Horu, ale také sem myslel že se to řeší normálně na PČR tam kam spadám. Ale říkám tomuhle nerozumím a ještě jsem si to nikde nezjišťoval, proto jsem se ptal.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Artifex » stř 01. úno 2012 13:18:09

Zeptej se na vaší PČR, u nás se nikde nic neomezovalo, to je krajská záležitost jak si to kde vymyslí a jak to financují. Podívej se prostě na web krajské PČR a dej hledat obor pro zbraně, střelivo a bezpečnostní materiál nebo jak se tomu teď nadává.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Tommy-K » stř 01. úno 2012 13:38:51

Díky, už sem našel Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, takže to tam pořád bude v té velké fízlárně pod náměstím. Tak další zjištěná věc:-)
Ještě jsem se tě chtěl Artifexi zeptat, můžu mít jako levák nějaké problémy při manipulaci se zbraní? tím myslím kvůli třeba vypouštění zásobníku(aby nechtěl vypadnout pokaždé když sevřu ruku),nebo pojistky,asi ne všude jsou oboustranné,nebo přehoditelné a pochybuju že kurz bych absolvoval se zbraní která to má řešené jako třeba glock.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Artifex » stř 01. úno 2012 15:00:30

Manipulace by měla být zvládnutelná oběma rukama při trošce snahy. Kurs na ZP je imho zbytečnost, já jsem šel na zkoušky bez kurzu kdysi a také jsem je dal. To není jako řidičák že musíš mít něco naježděno.
Mlock zrovna není dle mého názoru dobře řešená zbraň (ani co se týče manipulace, natož obouma rukama), záchyt závěru má hodně malý a nesedí mi ten systém spouště. Neříkám že si jednoho nepořídím postupem času ale není to zrovna něco bez čeho bych nepřežil :D
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod curiousman » stř 01. úno 2012 17:39:51

Ja osobne preferuji na noseni teleskop. S trochou treninku jde o jednu z nejuzitecnejsich zbrani v boji na blizko, idealne skloubit s nejakym bojovym stylem. ZP mam, kver taky, ale vytahnout ho na nekoho bych se u nas skoro bal. Nejlepsi je se konfrontaci vyhybat, koukat kolem sebe.

Ja jsem se na ZP ucil vyhradne z http://zbranekvalitne.cz/ . Staci si 1-2 projit otazky a udelas to np. Jediny zadrhel muze byt u prakticke zk, kdy bude zkousejici chtit ruzne kraviny typi - kde je jaky cislo vyrazeno na zbrani, typy munice a schvaleni, atd. Sborka, rozborka a nastrileni je v poho.
curiousman
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24. led 2012 18:59:00

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Artifex » stř 01. úno 2012 19:44:08

curiousman: s tím taháním bych se zase nebál, tahal jsem vícekrát jak už je uvedeno výše a bez problémů, naštěstní nikdy nedošlo ke střelbě. V případech kdy jsem to pak sepisoval s PČR tak je to i sepsané a nikdy z toho nic nebylo za problém, dokonce ani blbé kecy od policie.

Jinak na výše zmíněných zbranekvalitne.cz si mne můžete najít jakýkoli zájemce o ZP v sekci Praktické zaučení, působím tady v Brně.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod marish » pát 03. úno 2012 13:18:39

Tommy-K píše:Díky, už sem našel Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, takže to tam pořád bude v té velké fízlárně pod náměstím. Tak další zjištěná věc:-)
Ještě jsem se tě chtěl Artifexi zeptat, můžu mít jako levák nějaké problémy při manipulaci se zbraní? tím myslím kvůli třeba vypouštění zásobníku(aby nechtěl vypadnout pokaždé když sevřu ruku),nebo pojistky,asi ne všude jsou oboustranné,nebo přehoditelné a pochybuju že kurz bych absolvoval se zbraní která to má řešené jako třeba glock.


Je to hodně individuální. Osobně dávám přednost zvyknout si na zbraň "na praváka", než to mít na každý jinak. Těch ovládacích prvků není zas tolik, a jejich obsluha často variabilní.
Vzhledem k typům otázek doporučuji především navštívit veřejnou střelnici (když se nenajde ten známý se ZP) a zkusit si to alespoň osahat a bouchnout si- to vyřeší většinu otázek.
"Nejhorší smrt je z vyplašení."
marish
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. kvě 2011 17:27:44

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Tommy-K » pát 03. úno 2012 13:33:41

Věřím že s pistolí by to pravou celkem šlo i když je to pro mě dost nepřirozené(uvidím až si to vyzkouším s ostrou,u plynových napodobenin mi kupodivu revolver padnul lépe do pravé ruky a klasická pistole se mi lépe držela v levé, ale to asi záleží na tvaru úchopu a hmotnosti), většinu věcí se snažím zvládat oběma rukama i když třeba při jemné práci s nožem už je to problém se slabou rukou,nemá tak dobrou jemnou motoriku jako "psací"ruka. Kdybych střílel z pušky,je to horší, obráceně ji nedokážu ani správně přiložit a navíc na pravé oko i o něco hůř vidím než na levé. Rozhodně to musím vyzkoušet, zkusím do toho někoho uvrtat ať v tom nejsem sám :-)
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Ktere veci nechcete videt?

Příspěvekod Artifex » pát 03. úno 2012 13:37:40

No, ohledně pravolevého držení, všechny zbraně ovládám jak pravou tak levou a nic mi nedělá problém, jde jen o to si zvyknout a pak to může být i výhoda, když je člověk pravák se zlomenou pravou tak prostě střílí levou.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod jack-3d » pát 03. úno 2012 16:24:37

Tommy-K: Pokud dneska není člověk slepý a hluchý, o ZP minimálně uvažuje. Policie, armáda, to je dnes už jen fraška v rukou zkorumpované vrchnosti, pokud chceš sebe a rodinu ochránit, musíš spoléhat sám na sebe. Ale tohle je už dost OT, možná byste si měli udělat separé téma "Zbrojní průkaz" ;o)
jack-3d
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 14. led 2012 18:40:34
Bydliště: Brno

Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Tommy-K » pát 03. úno 2012 17:09:15

Tak to znamená, že má se zbraní zkušenosti a ví, že má dát prst na spoušť až když chce opravdu střílet, nebo má jen strach aby mě,s třesoucím se prstem nervozitou s tou přednataženou spouští neoddělal dříve než mu dám peněženku. (Teda pokud se nemýlím a je to Glock) :-) No já asi slepý a hluchý nejsem a proto se tak vyptávám a taky proto jsem tady:-) S tím OT je to pravda, já uplně zapomněl původní účel vlákna, omlouvám se a kdyby Vladius dokázal to co sem nepatří patřičně přesunout bylo by to asi nejlepší.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Artifex » pát 10. úno 2012 15:58:12

Ano, je to Glock.
Připomínám, že kdo by si chtěl udělat ZP tak dávám v Brně kurzy manipulace.
http://PostApo.cz/ - Jednou se to stane! Připrav se, čti PostApo.cz!
Obrázek
Artifex
Uživatelský avatar
Hlavní moderátor
 
Příspěvky: 863
Registrován: stř 04. kvě 2011 11:50:25
Bydliště: Brno

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Tommy-K » pát 10. úno 2012 16:18:30

Já jsem si byl skoro jist, hranatá zbraň s "úsměvem",vroubkovaný lučík a má to v ruce grázl :-) Ne vážně o zbraně se pasivně zajímám už léta,takže trochu teoretických znalostí mám,ale jen trochu. Je opravdu škoda že do Brna to mám dost daleko, jinak bych toho asi využil. Zatím jsem tady zjistil že V K. Hoře už střelnice zřejmě není,našel sem ji na prodej za 4 000 000Kč a už to je asi dost dlouho. v Kolíně je střelecký klub,ten má malou střelnici a pak je ještě střelnice u obce Jelen to je větší střelnice v lese, 50m bez omezení ráže. Našel sem nějaké fotky odtud,ale nemají funkční aktuální stránky.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod dracekvo » pát 10. úno 2012 16:30:37

Ke mě to máš blíž. Přes den jsem v Ledči nad Sázavou. Takže až bude léto, tak tě klidně vemu na nějakou střelnici. Tady v okolí budou asi jen samé otevřené, tak proto léto.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Tommy-K » pát 10. úno 2012 16:40:09

Tak to jsi zatím nejblíž ode mě, to mám sotva 30Km :-) Výborně, tady jsem ještě nikoho zatím nesehnal, tak uvidíme díky za nabídku.
Tommy-K
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 20. črc 2011 15:47:23
Bydliště: Kutnohorsko-Kolínsko

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod dracekvo » pát 10. úno 2012 20:07:08

Ok, ale nevím, kde je tam v těch končínách nějaká střelnice. Budeš muset vyzjistit.
dracekvo
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. črc 2011 20:24:08

Re: Zbrojní průkaz a manipulace se zbraní

Příspěvekod Tenktery » stř 22. srp 2012 22:46:51

V oblasti zbraní se neorientuji, ale začínám uvažovat, že se pokusím, udělat si zbrojní pas.
Může mi někdo znalý tohoto tématu ve zkratce a jednoduše - např. v bodech napsat, co je potřeba udělat pro získání zbrojního pasu?
Díky za případné ponaučení.
Tenktery
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. led 2012 0:31:40

Další
Fórum Statistiky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Možnosti

Zpět na Zbraně a pastí

cron